"קבלה לעם - בני ברוך" נגד... לפעמים גם נגדם

נגד מי? נגד רבים. למה זה אמור לעניין אותנו? כי זה באמת הרבה... ביניהם, תאגיד השידור "כאן" (ערוץ 11) אשר שידר כתבת תחקיר עליהם, כנגד אב, הטוען לסממני כת במקום שבו בנו היה חבר, כנגד משפחה שהייתה חלק מהמקום, נגד עוד אנשים, חלקם היו ועזבו/סולקו... עוד? גור מגידו, שעמד בראש כתבת התחקיר על העמותה, כנגד עיתונאים נוספים, וגם כנגד גל"צ.

 

אלו האחרונים, הגיעו למעין פשרה מול קבלה לעם לאחרונה ו"חזרו בהם" עקב התביעה שהוגשה נגדם. אך אם הסיבה לכך היא שהמדובר בתביעת השתקה או לא שבעקבותיה הם חזרו בהם, זה לא המקום להכריע זאת, אבל זה תמוה שגוף כמו גל"צ, חוזר בו באופן שכזה. עם זאת, זה כן המקום לתמוה למשל, מדוע כתבה שהועלתה בעבר ב"גנות" המקום כביכול באתר "וואלה", ירדה משם זמן קצר לאחר מכן ובמקומה, עלתה כתבה אוהדת. הכתבה המקורית שהורדה מוואלה, עברה לאתר "רוטר" ובוואלה, הפכו לפתע למפרגנים יותר כפי שעולה משאר התכנים שם, לעומת אותו תוכן שפורסם והורד. ושוב, למה הם כך נהגו שם ב"וואלה"? אתם תחליטו? או שאולי שוב זה לא המקום להכריע בכך. 

יש רבים אחרים שכבר מבינים ויודעים מי הם עמותת "קבלה לעם" או קבוצת "בני ברוך", שכן, או שהם היו קשורים לגוף זה או אולי מישהו קרוב אליהם (אליכם/ן) היה קשור אליהם, ראה, שמע, ידע וכו. וזה בסדר למי שלא יודע על מה מדובר כי כאמור, חלק מהציבור יודע וחלק לא. אך כתבה זו, לא מיועדת דווקא לאלו הקשורים ל"קבלה לעם - בני ברוך" כי אם נוגעת יותר לפן המשפטי  שבחיינו, מבחינות רבות. חלקן ציבוריות. כי הנה זו עובדה, שיש דברים ציבוריים שלא שמענו עליהם, חלקנו לפחות, כמו תביעות הקשורות בגוף זה כנגד גופים אחרים, כנגד אנשים פרטיים וכו, הטוענים ש"קבלה לעם - בני ברוך" מהלכת עליהם אימים (ראו: "בני ברוך תובעים אותי"). איך? על ידי הטלת תביעות הטרדה, תביעות השתקה קנטרניות, הגשת צווי עיקול ושאר פעולות, שמטרתן בין השאר, למנוע את חשיפת הדברים הללו לציבור כמו גם דברים אחרים, אשר זכות הציבור לדעתם וכדאי כנראה, שבדחיפות!

"דחיפות", היא עניין של "חשיבות". וחשיבות, היא דבר מה התלוי בנושא בו אנו עוסקים. פוליטיקה למשל, היא נושא חשוב. וכשעולה מעיון במסמכים הקשורים בנושא זה שבכותרת, שיש חשד לכאורה שאנשי "קבלה לעם" קשורים למפלגה שהוקמה ("ביחד") ושבה אנשיה מככבים, או אז, בוודאי שזה נוגע לכולנו. כי אנו הבוחרים, הציבור בישראל, מימין ומשמאל ושאר כיוונים, רוצים לדעת במי אנו בוחרים. ובהתאם, היינו רוצים לדעת מדוע עולה גם חשד לכאורה של התפקדות המונית ו"קלוקלת" של אנשי עמותת קבלה לעם לליכוד. שאלה זו בטח שעולה, כשידוע שכחלק מפעילות המקום אף קשורה בשיח מול ערבים ופלסטינים - מה שקצת תמוה - כי די נהיר לכולנו ש"הליכוד", אינה מפלגה שהיינו רוצים שתעסוק בכך. גם לא היינו רוצים שהיא תהיה מפלגה שעשויה ממוקדי כוח מרובים, כאלו ואחרים, ש"משחקים" בה ומנתבים אותה לפי רצונם.

ובעצם, כשאנו מבינים שהדברים קשורים אלינו, לחיינו, אז צריך שגם נדע לפעמים להסתכל על דבר מה שכביכול אולי מצטייר כמורכב אך הוא פשוט. ובהתאם, לא היינו רוצים שיסבכו עבורנו עד כדי כך את הדברים ושיגישו לנו אותם באופן פשוט כדי שנדע, מה קורה במציאות שלנו. ומסתבר, שבמציאותנו, מי שמצטייר כעומד בראש עמותת קבלה לעם, מר מכאל לייטמן, הוא אדם שאליו אף מוצמד התואר "רב", למרות שמעולם לא הוסמך לרבנות. אך בישראל, משום מה, כשאדם טוען שהוא פרופסור או דוקטור בשם האקדמיה והוא אינו כזה, הוא נחשב למתחזה אך תואר רב, אשר הלימוד אליו הוא ארוך ומפרך ודורש הסמכה, הוא "פרוץ" כנראה ואליו אף ניתן להתחזות אם רוצים, כי איש לא יתבע אותך אם תעשה זאת, כנראה. ועדיין, זכותנו לדעת מי רב אמתי ומי לא. מאחורי איזה עמותות יש חדש לקשר מפלגתי ואיזה נחשבות ל"נקיות". כך גם היינו רוצים לדעת האם גופי תקשורת שחוזרים בהם לאחר שפרסמו דברים, עושים זאת עקב לחצים שהופעלו עליהם או לא? זו זכות הציבור לדעת ותו לא!

תגובות לכתבה בלינק זה