קורונה - מחלת העשירים והנהנתנים?

"זו מחלה שהעשירים הביאו מטיסות בחו"ל..." ו "למי כן יש עבודה? לסלבס ולכל המפורסמים והעשירים שטסים ומביאים מחלות ואח"כ מופיעים לנו בטלוויזיה בפריים טיים ומספרים לנו מה לעשות עם הגזירות..". אלו, הם רק שני ציטוטים משלל תגובות שונות ורבות עד מאוד יש לציין, שמקורן ברשתות החברתיות בישראל, ושניתן לראותן לאחרונה כחלק ממגמה שקמה. מגמה, שכנראה מצביעה על מקור מחלת הקורונה, כמגיפה של עשירים. כמגיפה, שחזרה מארצות העולם יחד עם נהנתנים שונים, כאלו ואחרים. 

ובכן, עד כמה זה נכון או מתסיס, זו לא השאלה לדון בה כאן. עם זאת, כמובן שיש משהו בדברים, כאשר אנו מבינים שלמרות כל הפרסומות והאווירה הכללית שחיינו בה, רוב הישראלים לא טסים לחו"ל ולא טסו לחו"ל בימים שלפני המגיפה. אלו, שכן טסים, הם על פי רוב כמוסבר, מי שיש להם את האפשרות לעשות זאת כגון אנשי המעמד הגבוה וכל אלו ש"מקורבים לצלחת", ששולחת אותם למשימות בחו"ל (ראה תכניות אוכל בעולם, טיול אחרי צבא ועוד...). בנוסף עליהם, גם יש כמובן אותנו, הישראלים הפשוטים שטסים ועושים אולי טיול "פעם ב..." וגם סוג של טיול אחר צבא אבל על פי רוב, לא יותר מזה. בטח שלא לעומת דרכונו, של מי שיכול להרשות לעצמו. 

כך שרוב הישראלים בעצם, לא טסים לחו"ל בחייהם יותר מפעם או פעמיים, בהגזמה שלוש פעמים. אבל לעומת הרוב, ישנו סוג של "מיעוט" שטס המון, מסיבות מגוונות, מה שמחזיר כאמור לנושא הפוסטים והתגובות, על מגיפת הקורונה כמחלה שהובאה על ידי אלו שטסו, כנהנתנים. הם, על פי המתרחש ברשתות החברתיות, זוכים ל"חיים טובים" רוב השנה וגם עכשיו, "בזמן הקורונה, להם הרי לא חסר כסף" הגיב מישהו בפוסט אחר. זאת אומרת, שהחלה לצוץ מגמה שבמסגרתה קמה דעה לפיה יש צורך בשינוי, מתוך כעס דווקא.

כן כעס. על המצב שכנראה רבים לא מצפים שישתנה לאחר המגיפה ולפיכך, נחזור לאותם זמנים שהיו לפני כן, רק שהפעם, תוטלנה גזירות עלינו. ועליהן, יבשרו לנו שחקנים, פרסומאים, שדרנים ומנחים\ות, שיש להם עבודה וכסף לעומת הציבור האומלל, שלא מוצא את עצמו. ציבור, שלא יודע מהיכן לשלם את שכר הדירה, אם יש לחם במגירה ומה יהיה עם כל המצב הזה, שמתמשך ומשסע אותנו לשניים. כל זאת כמובן, לא נאמר כדעה כאן, אלא כהצגת אותן הדעות שכאמור נשמעות יותר ויותר ברחבי הרשת.

 

וסביר להניח שאם לא נפנים את הדברים עכשיו, הם יצוצו על פני השטח אח"כ בצורה גרועה יותר. שכן, בנוסף לכל מה שכבר נאמר בכל מקום, הרי שיש להתייחס לנושא זה ברצינות יתירה: אם לא נשתנה כחברה ששואפת לנהנתנות שטחית וחלוקה למעמדות, סופנו יהיה רע ומר ולכן, המצב הזה הוא רק הזדמנות לשינוי, שיוביל גם לשוויון במעמדות השונות שצצו במשך הזמן. הם, חילקו אותנו הציבור לרוב "תפרן" יחסית, לעומת מיעוט גדול עד מאוד, של נהנתנים מכל קצווי הקשת, של הציבור בישראל. והפעם, לאחר שתחלוף המגיפה, אנו מקווים שהיא תוביל למסקנות כבדות משקל בכל הנוגע להמשך עתידנו כאן, כ"עם סגולה", שנועד להביא רוחניות לעולם ולא להיטמע בגלויות שוב, תוך בריחה מכאן, כאילו מעולם לא יצאנו מאירופה ושאר המדינות בעולם.