מאזיס - Mazis

 הדרך הנכונה והחכמה להשקיע בקטן ולהרוויח בגדול - בשיטת מימון המונים, בסכומים קטנים וללא סיכונים

 
 

מהי מאזיס?


"מאזיס" היא קרן השקעות, הפועלת בשיטת "מימון המונים", כאותה שיטה ידועה וחדשנית, של העת האחרונה. 


במסגרת זו, ב"מאזיס" פיתחנו שיטה שלפיה כל אחד ואחת מהציבור הרחב יכולים לפעול בעצם בגישה המוכרת של מימון המונים, כאשר התמורה שמתקבלת משתלמת יותר מאשר התמורה שמקבלים עבור השקעה שניתן לעשות כיום, דרך אתרי "מימון המונים" אחרים ידועים. היינו, בכל אותם אתרים, אשר בהם כמעט ואף פעם אין תמורה הולמת או כזו המורגשת כראויה, עבור התרומה שהוענקה, על פי רוב ובדרך כלל.


אז איך זה עובד?


דבר ראשון, תצטרכו להחליט שאתם/ן רוצים להיות חברים בקרן "מאזיס". דבר שני, תצטרכו לקבוע סכום מסלול של חסכון להשקעתכם/ן. לאחר ההרשמה ובחירת מסלול, תהיו חברים בקרן ותקבלו מידע על סוגי מיזמים שונים שנדרשת בהם השקעה, זאת, כמו בכל פרויקט מימון המונים המציע מיזמים. כך שבעצם בהמשך, תצטרכו בהסתמך על הנתונים המגוונים שנספק עבורכם/ן על כל מיזם, לבחור בבוא העת ולהחליט, באיזה מן המיזם/ים תרצו להשקיע את כספכם/ן. 


דבר ראשון, כיצד אדע שכספי בטוח?


חברים בקרן "מאזיס", בשונה משיטות אחרות של קרנות, או אתרי מימון המונים, לא מעבירים את כספם לאיש והוא נותר בידיהם. שנית, מומלץ ולהמשיך לקרוא הלאה, בכדי להבין מעט יותר לעומק מדוע החברים בקרן "מאזיס", יכולים להיות רגועים לגבי כספם.


כמה כסף צריך חבר להשקיע אם הוא רוצה להיות חלק מהקרן ולקחת חלק במיזמי מימון המונים רווחיים?


התשובה על שאלה זו היא 0 ש"ח. שכן, כדי להיות חבר בקרן לא נדרשת השקעה כלשהי, אלא רק הרשמה לקרן. ובכל מקרה, כספי המשקיעים בשיטת "מאזיס", אינם מועברים אל הקרן עצמה כי אם הם נותרים בידי המשקיעים כאמור.


מה הכוונה בביטוי מסלולי ההשקעה?


הסכומים להשקעה נעים ומשתנים. באופן שכזה, יכול כל משקיע להחליט מהו הסכום הרצוי לו להשקעה, כאשר הסכומים מבוססים על מעין "מסלול חיסכון".  כלומר, שחבר בקרן אמור לחסוך בכל חודש סכום קטן, ע"פ המסלול שבחר. הסכום הזה, יחד עם שאר כספי המשקיעים בקרן, מצטרף לכדי סכום גדול יותר בסוף השנה ועליו מתבססת ההשקעה. 


הסכומים במסלולים השונים הם:


77 - 50 ש"ח בחודש = 600 ש"ח - 924 ש"ח בשנה - גודל חסכון (תשואה נמוכה)
78 - 120 ש"ח בחודש = 936 ש"ח - 1440 ש"ח - גודל חסכון (תשואה בינונית)
121 - 150 ש"ח בחודש = 1452 ש"ח - 1800 ש"ח - גודל חסכון (תשואה גבוהה)


אז רגע, צריך להשקיע כסף בפועל שעובר לידי הקרן?


לא. הכסף נותר בידי המשקיע, אשר בעצמו מסכים על מסלול השקעה בחיסכון בלבד, לפי בחירתו בהשקעה על פי תשואה נמוכה, בינונית או גבוהה. אנו מסתמכים על ההסכמה בלבד של הציבור שמעוניין להשקיע ולהצליח מתוך שותפות ולפיכך לא מכריחים איש לשום פעולה שעלולה לסכן את כספו באופן כלשהו או לגרום אי נוחות.


אם כן, ספרו לנו מהי השיטה של "מאזיס" ואיך זה בדיוק עובד?


בשיטה הייחודית אותה פיתחנו, הקרן, לא תעשה בכל מקרה שימוש בכספי החברים באופן ישיר, כי אם רק תשמש כערבה ליזמים ולמיזמים. ע"פ שיטה זו, כספי הקרן שממשיכים להיות בידי בעליהם, כביכול ישמשו כערבות בלבד ולא כהשקעה בפועל ובעצם ההשקעה מסתמכת ונשענת מראש על כספים של הלוואה שקיבל היזם למיזם ולא על כספי הקרן. 


מה כה מיוחד בשיטה זו של הקרן?


קודם כל, צריך להבין שהקרן אינה פתוחה לכל סוג של מיזם כפי שזה עובד כיום באתרי "מימון המונים" שונים שקיימים, שבהם גם על פי רוב התמורה עבור התרומה, לא משתלמת. כך שהקרן, בשונה מאותן פלטפורמות מוכרות, ממיינת את המיזמים שהיא מציעה לחבריה ומקבלת אליה רק את אלו שמשתלמים יותר ובעלי סיכון נמוך ביותר למצבי אי הצלחה. מעבר לכך, כיוון שהמשקיע יכול לבחור להשקיע את כספו על עד 3 מיזמים, הסיכון מתחלק ורוב הסיכויים שתתקבל תמורה נאה עבור השקעה, באופן שבו מצב של אי הצלחה, שואף לאפס. כמו כן יש לזכור, שמדובר בסכומים נמוכים ביותר ואף הם לא ממומשים בפועל. שכן, כמוסבר קודם, כל סכום שהוא שהקרן תהיה מוכנה להשקיע במיזם כלשהו, לא יהווה השקעה בפועל, כי אם ערבות כנגד הלוואה שתילקח, לאותו מיזם 


ומה עוד מיוחד בכך?


על פי רוב, כאשר יש צורך בהשקעה במיזם כלשהו, הדבר לא נעשה בבת אחת, כי אם בשלבים. באופן זה, אם מיזם כלשהו עלול להיכשל, ניתן במהרה להביא לשינוי של מצב הדברים, על פי התנאים שמציבה הקרן לאלו הרוצים להיות חברים בה כמיזמים, המעוניינים לקבל את תמיכתה. ומה עוד, הסיכוי שמיזם כלשהו ייפול הוא די קטן שכן, כספי המשקיעים מופנים לכמה אפיקים (ע"פ בחירת החבר בקרן) ובעצם, מבחינה זו, ההשקעה בטוחה יותר מאשר השקעה בכל אתר של מימון המונים שגם שם מיזם יכול להיכשל. 


ההבדל העיקרי עם זאת, בין ההחלטה להפוך לחבר בקרן "מאזיס" ובין ההחלטה להשקיע באתר  כלשהו, בין רוב אתרי מימון ההמונים, הוא עניין התמורה שאותה מקבלים עבור ההשקעה. באתרי מימון המונים התמורה היא מזערית בד"כ וב"מאזיס" מדובר על רווחים גדולים יחסית לסכום ההשקעה. וכמובן, כפי שהוסבר, החברים בקרן כמשקיעים, בשונה מאתרי מימון המונים שקיימים, לא משלמים או מעבירים כספים בפועל עבור המיזמים, כי אם את הסכמתם, להשקיע במיזם שבחרו בעצמם, בצורת ערבות נגד הלוואה שהיזם לקח כתמיכה וסיוע מהקרן. בדרך זו, ממשיך  כל חבר בקרן כמשקיע, להחזיק בכספו, אך תוך שהוא יודע שהכסף מושקע ומסתמך על דבר מה יחסית בטוח, אשר יש כיסוי כנגדו. 


באיזה סוג של מיזמים מדובר?


בעיקרון, "מאזיס", משקיעה במיזמים, די בדומה לכאלו שניתן לראות באתרי מימון המונים אחרים כמו קיק סטארטר, מימונה ועוד. עם זאת, בשונה מהם, מאזיס מציעה לחברים בה אפשרות להיחשף להשקעות במגוון של מיזמים משתלמים בלבד, בעלי סיכון נמוך ביותר. ביניהם, ישנן הזדמנויות שונות של הצעות לרכישות משותפות, עסקאות משלתמות בעסקי נדל"ן, אפשרות להשקעה בעסקים קיימים שמתרחבים או עומדים להיפתח, באפליקציות, פטנטים וסטארטאפים מסוגים שונים ושאר מיזמים, שככל הנראה, הרווח והתשואה העתידיים מהם יהיו גדולים. 


כמה פעמים אפשר להירשם כחבר בקרן?


כל משקיע יכול להירשם עד פעמיים עם אותו מספר מנוי בכדי למנוע צורות שונות של השתלטות. מעבר לזאת, גם סכומי ההשקעה המוגבלים והקטנים, מונעים כל סוג של ניסיון השתלטות שעלול להתרחש. כמו כן, אופציה זו שפיתחנו ומאפשרת השקעה בסכומים קטנים, אף מאפשרת היתכנות אמתית של שיטת "מימון המונים", בקרב הציבור הרחב, שלא תמיד יכול או רוצה להסתכן ולהשקיע סכומים גדולים אך מעוניין להשקיע בכל זאת, בדבר מה משתלם ועדיין, בסכומים קטנים שלא מהווים סיכון משמעותי, מבחינת ההשקעה.


מה מקבל המשקיע עבור השקעתו, ממיזם/ים שהצליח/ו?


קרן "מאזיס", כמו שהוסבר, מקבלת ותקבל לידיה רק מיזמים משתלמים, בעלי תשואה ורווח נאים לחבריה. ולפיכך, בכל מיזם, תעמיד הקרן תנאים אשר במסגרתם הרווחים יהיו גבוהים ככל שניתן ואלו, יוענקו לחברי הקרן בצורות שונות. רווחי הקרן יכולים להיות באופן של תגמול חד פעמי או כזה החוזר על עצמו, אפשרות לשותפות נושאת רווח, סוגים שונים של "מניות" ועוד. יש להבהיר, שכל מיזם נבחן לגופו ובהתאם, מקבל כל חבר בקרן מידע על התנאים שהועמדו מול כל מיזם וכן על הרווח שהוא עתיד לשאת, על מנת לדעת באיזה מיזם לבחור.


מה קורה לאחר שחבר נרשם לקרן, בחר במסלול וקיבל מידע על מיזמים שהקרן העבירה אליו/ה וכו?


ראשית יש לציין שרק לאחר איסוף כל הכסף הנדרש להשקעה במיזם כלשהו, הוא יתקבל. היינו, שאם אין מספיק חברי קרן התומכים במיזם כזה או אחר, מבחינה כספית, הוא לא יקבל את סיוע הקרן. כל חבר קרן יוכל להירשם עד פעמיים מקסימום כחבר בקרן ובעצם, לאחר זאת הוא יוכל לחלק את הכסף שחסך להשקעותיו, עד 3 מיזמים שיבחר מרשימת מיזמים שנספק לו. הכספים כאמור, לא יועברו אל הקרן עצמה בשום צורה, כי אם יישארו בידי חברי הקרן ורק יהוו ערבות, לכל מיזם שנבחר להתקבל אל תמיכת הקרן וסיועה. תפקיד הקרן יהיה בין השאר, לדאוג לעמידה בתנאים של שני הצדדים בכל הנדרש. כל חבר בקרן, שהחליט שהוא רוצה לתמוך במיזם כזה או אחר (מינימום 2 מקסימום 3), יקבל דיווח על התקדמות השקעותיו כמובן וידע בכל שלב מה קורה בכל מיזם שבו הוא השקיע ומה עם כספו. זאת, כאשר ממילא הכספים נותרים בידי המשקיעים והם רק עוקבים אחר הצלחת מיזמים שנתמכים על ידי הקרן ולעתיד, יקבלו בתמורה לסיוע זה, את התשואה שעליה הוחלט מול היזם. 

להרשמה לקרן וקבלת מיזמים, ללא כל התחייבות מצדכם/ן מלאו את הטופס משמאל ונהיה בקשר בקרוב. שימו לב, הנכם/ן מתבקשים לשמור על סודיות מוחלטת בכל הנוגע לרשימות המיזמים שנשלח לכם/ן לעיון, על מנת להבטיח את הצלחת המיזם בו תרצו בעתיד להשקיע. בהצלחה...

MAZIS - מאזיס

קרן השקעות בשיטת מימון  המונים