גידול דגים - כל אחד יכול

עד כמה שזה אולי נשמע מעט תמוה, אבל ענף גידול הדגים, הוא אחד התחביבים היותר מתפתחים ושבהם עוסקים יותר ויותר אנשים מבעבר, אך כתחביב כאמור. כך שאם פעם, היו רק מעטים עוסקים בתחום זה, כאלו שמשום מה החליטו לגדל דגים והם היו במיעוט, הרי שבימינו זה כבר אחרת. כיום, לא רק שיש רבים שמגדלים להנאתם סוגים שונים של דגים אם בדירות רגילות ובדירות פאר (בנישות בקירות), אלא גם שניתן לראות שתחביב זה חודר אף למסעדות, למלונות ושאר בתי עסק  

וגם מבחינת מגדלי הדגים באקווריום. שם בעיקר אפילו, יש עליה, אם מבחינת צריכת מוצרים הקשורים בתחום ואם מבחינת עיסוק בנושא זה ברשתות החברתיות. וכפי שניתן לראות, הדבר בא לידי ביטוי אף בפתיחת עסקים משגשגים למכירת דגים ואביזרים הקשורים בהם. כלומר, שיותר ויותר אנשים מחפשים מקומות לרכוש בהם את הנדרש בתחום - ובהתאם לצרכי השוק, כך גם נמכרים לציבור מוצרים שכאלו, בצורות שונות. חלקם באופן מסודר דרך חנויות וחלק אחר, רובו דרך הרשת. 

חלק מהסיבות לכך מסתבר, למי שבכל אופן חוקר את הנושא, נובע מהנגישות של ילדים ל"חיית מחמד" זו, אשר אותה ההורים בשנים האחרונות, מביאים לילדיהם במקום כלב. כלומר, שהורים בימינו פחות כנראה מעדיפים שילדיהם יגדלו חתול או כלב, והיו רוצים שהילד, יסתפק בדג. וזה מובן. זה פחות מלכלך, פחות מצריך עיסוק ואם הוא מת, מיד קונים חדש בכמה שקלים. ועם זאת, סיבה נוספת לעליה בתחום גידול הדגים היא צריכת מזון  אורגני 

 

וכדי להפיק מזון אורגני, נוצרו והומצאו שיטות רבות ומגוונות, שחלקן פחות יקרות וחלקן יותר, אך מטרת כולן היא לספק צורך הולך וגובר למזון בריא. אורגני. כזה שאין בו כימיקלים ולא עורב בו דבר מה מלאכותי.

ודגים, כפי שניתן לראות בטבע, משתלבים היטב עם צמחיה באזורים שבהם ניתן לראות עושר רב של כל הקשור במה שאנו צריכים כדי לחיות, מבחינת צריכת פירות וירקות. ובעצם, חיקוי של מנגנון זה, המשלב דגים בגידול צמחים, הביא לעליה נוספת בתחביב, כמוסבר. 

על גבי אקווריום בסלון בימינו, ניתן לגדל כל מזון אורגני מלבד ירקות שורש שלא גדלים בשיטה זו. שמה של השיטה, הוא אקוופוניקה, שבאמצעותה כנראה יותר ויותר אנשים הופכים את התבלינים שלהם, לאורגניים. זה בתור התחלה הדבר הכי לגידול; תבלינים. ההרפתקנים יותר, יוכלו לגדל בשיטה זו (של השקיית צמחיה במי דגים והחזרתם מטוהרים לאחר ספיחת הצמחייה את הדשן שבמים) כמעט כל דבר שירצו, בהתאם למקום שיש ברשותם.  

מזון אורגני