מהי קובלנה פלילית

לאחרונה, בעקבות הגשת קובלנה פלילית כנגד פוליטיקאי הקשור גם בעמותה גדולה בישראל, החל לצוץ ולעלות יותר ויותר עניין זה של קובלנה פלילית ברשתות החברתיות ובשאלות שאנשים מציפים את הרשת בדבר עניינה, של קובלנה כזו. מהו ההבדל בינה לבין הגשת תלונה במשטרה וכמו כן, מה ההבדל בין כל תביעה רגילה כגון תביעה אזרחית, לבין קובלנה פלילית, כגון זו שהוגשה ומוגשת נגד רבים אחרים בארץ?

מבחר כתבות בנושא קובלנה פלילית קיימות ברשת. עם זאת, ניתן להגיד בקצרה כך: קובלנה פלילית, היא אינה תחליף לתלונה במשטרה. עם זאת, פעמים רבות כשהתלונה אינה צולחת, ניתן להגיש קובלנה שבמסגרתה מאשים אדם פרטי אדם אחר לדוגמה, במעשה פלילי. הדבר, אינו נוגד כמובן את האפשרות לתבוע אזרחית את הנקבל ובעצם, זו אפשרות שניתנת לנו כאזרחים, שיכולים להיות קצת כמו משטרה.

קובלנה פלילית, עיקרה הוא הגנה על אדם הקובל כנגד מעשה של אדם אחר שבמסגרתו הוא מאשים את הנקבל כמי שחשוד בפלילים בעצם, על פי כל הנאמר עד כאן. ולכן, הליך זה אינו דבר של מה בכך כי אם כלי מעולה של צדק שנמצא בידינו האזרחים, לשם מיצוי הדין אשר לא פעם ממולו, ישנה אוזלת יד של המשטרה ושחיתות גואה וגועשת מכל כיוון אחר ובכל תחום.

כך שבכדי שלא נישאר מקופחים, יש בידינו ובאפשרותנו זכות זו, של הגשת קובלנה פלילית, כנגד כל מי שאנו חשים שפעל כנגדנו באופן פלילי ובטח כאשר אנו פגועים ממעשים ופעולות שכאלו בהווה. היינו, שעלינו לדאוג להגשת קובלנה שכזו, בכדי שנוכל להיטיב עם מצבנו כמו למשל, כאשר אנו דורשים שיוסר דבר מה שפורסם ופוגע בשמנו

לינקים בנושא קובלנה פלילית:

ויקיפדיה

מאמרים משפטיים בנושא

מילביצקי  לייטמן הטרדה מינית

בתמונה: מה שהוביל לקובלנה פלילית שהוגשה כנגד עוה"ד חנוך מילביצקי, איש עמותת קבלה לעם של מכאל לייטמן

images (5).jpg
הצטרפו לקבוצת ייצוג עצמי בפייסבוק 

אל תתנו שישתיקו אתכם/ן! כתבה בנושא תביעות השתקה בישראל