בנבכי הנפש שלנו...

"כשאנשים חושבים על הבעיות הרגשיות שלהם, בדרך כלל מה שעולה אצלם בראש קודם כל אלו דברים כמו: אין לי ביטחון עצמי, אני מרגיש חסר תקווה וחסר מוטיבציה, אני בודד ומבולבל, אני מלא בחרדות, בלחצים ומתחים, אני עצבני מידי, אני חסר אנרגיות ושאנן מידי ועוד.

 

הדבר שהם פחות חושבים עליו (כי זה אפילו פחות נעים לחשוב) זה שיש בהם נטייה לתלות רגשית ולהתמכרויות, בגלל שיש בהם חסך רגשי (כאב עמוק של חוסר ערך וריקנות)"

 

כך מדגיש אביב עוז, מאמן אישי ומטפל רגשי, מומחה בהכוונה להסרה של כל תלות רגשיתטיפול בהתמכרויות, ויצירת יציבות ועצמאות רגשית. מייסד שיטת עוז ומרכז עוז. אביב מאמין בעבודה על השורש, מה שיוצר את כל שאר הבעיות הרגשיות

(כמו שצוינו למעלה ועוד) וזה טיפול בחסך הרגשי.

איך זה עובד?

"הנטייה לתלות רגשית באחרים (דחף אובססיבי לקבל תמיכה וחיזוקים מאחרים כמו "שיקשיבו ויבינו אותי, שיעריכו אותי יותר") ונטייה להתמכרויות (עישון/שתיה/טלויזיה/שופינג/אכילה רגשית ועוד), זו נטייה שאפשר לצמצם ככול שלומדים איך לתמוך בעצמנו רגשית באופן עצמאי, איך להתייחס לעצמנו עם יותר חמלה, איך ללמוד מהכאב (במקום להתנגד לו) וכך להשתחרר ממנו באופן טבעי ובריא (בלי להדחיק או להתעלם ממנו)."

 

אז המיקוד שלך הוא בהסרת התלות הרגשית על ידי ביסוס יכולת של תמיכה רגשית שמגיעה לא מבחוץ אלא באופן עצמאי?

 

בגדול כן. לא מדובר רק על יצירת תמיכה עצמאית יציבה, למרות שהיא בהחלט הבסיס, אלא גם בחתירה ומיקוד ביצירת שגשוג, התפתחות וחיבור עמוק ופורה יותר עם הסביבה. במשך 15 שנים בערך אני חוקר בעיקר את זה: איך להפוך את התהליך הזה של התקרבות לכאב לתהליך כמה שיותר מאפשר ורגוע, ואיך לאפשר לאנשים להיות פחות ופחות תלויים בחיזוקים מבחוץ, ויותר ויותר עצמאיים ויציבים רגשית, עם קבלה ואהבה עצמית גדולה יותר. זה מבחינתי הבסיס של הבסיס, זאת אומרת שכאשר התהליך הזה מתאפשר באמת, כל שאר הבעיות הרגשיות מתפוגגות, כי עקרנו את שורש הבעיה.

 

מה קורה בפגישות עצמן?

קודם כל אני מקשיב ומוודא עם המטופל שהבנתי כראוי את מה שתיאר או תיארה. לאחר לימוד וניסיון רב ניסחתי כמה שיטות הנחייה של צעד אחר צעד, אותן אני מתאים ביחד עם המטופל למצבו הנוכחי. ההנחיה מכוונת בצעד אחד צעד, כדי להתקרב לכאב בעדינות וללמוד ממנו, כיצד להרגיע חרדות ולחצים, וכיצד לחשוב בצורה הרבה יותר מאפשרת ובונה. אני נותן תרגולים לבית, ותכנית פעולה מסודרת, אשר עמה אפשר למדוד את תוצאות התהליך. וככל שמיישמים יותר, (כל מטופל בקצב האפשרי לו) התוצאות באות באופן מהיר ועוצמתי יותר:

יותר אסרטיביות, ביטחון עצמי, שלווה פנימית יציבה,

מוטיבציה יציבה, שיפור היחסים עם הסביבה ועוד"

 

לכניסה לאתר של אביב עוז > מרכז עוז