כיצד תזהו שאתם/ן או קרובים אליכם/ן נמצאים בכת?

רבים בישראל, כמו גם בעולם כולו ובעיקר בארה"ב, הם אנשים שנמצאים כך או אחרת במקום הקורא לעצמו, ארגון, עמותה, קבוצה או כל שם אחר למסגרת, המהווה בלי שהם יודעים או עם ידיעתם, כת לכל דבר. זה יכול להיות ארגון מסודר כמו למשל הסיינטלוגיה או ארגון לקבלה, או כל צורה אחרת, שיש בו אנשים רבים, חלקם מכובדים ובעלי תארים, אך זה, לא אומר דבר. שכן, כתות בימינו, הן כוח ששם לו למטרה את הציבור הרחב ולא פעם, בגלוי ולא כבעבר, רק בהסוואה.

בד"כ, כששומעים בישראל את המילה "כת", חושבים על שמות כמו גואל רצון ושאר עניינים המוכרים מהתקשורת. אך עם זאת, בישראל כמו גם בעולם, רוב הכתות אינן שייכות לסוג של הרמון, כי אם לגורו או מנהיג, שתחתיו אנשים רבים ולא רק נשים. ובמסגרת זו, אפילו אם העומד בראש מנצל נשים, הרי שמדובר על הרבה יותר מכך. בימינו, הרצון של השליטים הללו, הוא כבר לא רק בסקס, אלא גם בכוח. עם רוצים כמו תמיד כסף, אך גם דריסת רגל בפוליטיקה ובשאר תחומים, אפילו בדת.

כן, עד כמה שזה נשמע מוזר, לא מעט כתות יודעות לנצל היטב את המערכות ולנסות להתקבל אל הממסד הדתי או המדיני, בצורה רשמית כזו או אחרת. הניסיונות לעשות זאת, בד"כ מביאים עמם אף להצלחה ובהתאם, אנו מוקפים בארגונים שכאלו. בקבוצות מדומות, עמותות ושאר מקומות מסוכנים שמעוניינים בנו, במאמצינו ובכספנו בכדי לקדם את עצמם ואת מקורביהם. לא פעם, קשה להבחין בכך אבל עדיין, לכל דבר ודבר יש סימן. 

אז אם אתם/ן מרגישים שנקלעתם/ן למקום כלשהו, ארגון מושך המבטיח שלווה, "ואהבת לרעך כמוך", תיקונים בנפש ושאר ירקות, היזהרו. כדאי שתבררו ותקראו על מקום זה גם בארגונים השונים הפועלים נגד כתות בישראל. חפשו חומרים בנושא כמו תביעות, פוסטים וכו וזכרו שמדובר במנגנונים משומנים. כאלו, שבאמתחתם יכול להיות אפילו הון רב ויכולת להפעיל מניפולציות על הגוגל. ובכל מקרה, אל תשתכנעו בלי לחשוב פעמיים ולפני זה, אולי כדאי שתקראו כמה מהסממנים למצב זה, כדי לדעת קצת יותר על כך.

סימן שאתם/ן בכת