תלונה אמתית - כנגד לשכת עורכי הדין עצמה

תלונות רבות עד מאוד, מאזרחים ואנשי חוק, מגיעות ללשכת עורכי הדין מידי יום ביומו ובהן קובלנה כזו או אחרת כנגד עורך דין כלשהו, שסרח כביכול, לטענת הקובל. עם זאת, כפי שחווה על בשרו כמעט כל מי שהגיש תלונה שכזו פעם, התלונות שהגשנו, מגיעות בשלב כלשהו לאזור בו הן "תקועות" להן אי שם במיקום כלשהו, שההסבר לגביו בלתי ידוע. המענה הטלפוני שעונה לאחר זמן רב, פשוט לא יודע או מסוגל להסביר מה קורה עם התלונה שהגשנו "פעם". בעברנו...

 

זו, המסקנה שמגיע אליה כמעט כל מי שהגיש תלונה ללשכת עורכי הדין במהלך חייו ותהה, מה יעלה בגורלה ומדוע היא מתעכבת לאחר הגשתה. ובד"כ, לאחר כמה בירורים שמתארכים, כמו הזמן שהולך ומתמשך, עד שלפעמים יותר משנה לוקח לבדוק אותן, מגיעה עמה גם התייאשות של מי שהתלונן, אך בעיקר מגיע תסכול. מירמור, מפני מה שהיה כה ברור בעיני האדם הקובל, אך הפך לפתע למעורפל, אי שם בלשכה, שאמורה לסייע במידה ונעשו עבירות שונות לכאורה, ע"י עורכי דין.

כעת, תארו לעצמכם שעורך דין כלשהו זייף חתימה. הדיח עדים. קשר קשר אסור ועוד פעולות. תלונות שכאלו, עולות ונחשפות מידי יום. ובכל זאת, אם אדם מחליט להגיש תלונה נגד עורך הדין שלכאורה עשה עבירות כגון אלו, האבסורד שעולה מן המצב הוא עצום. שכן, עד שהתלונה תתברר, אם בכלל, כי היא כאמור באופן כללי "נתקעת", אותו עורך דין ממשיך בתפקידו כעבריין ופושע, כי התלונה פשוט לא נבדקה. ואם היא כן נבדקה, אז היא כמו שהוסבר, תקועה. היא בטיפול. חכו... להם יש זמן כמו לעורכי דין רבים, שנהנים מכך (והמבין יבין).

מבירור שערכנו עולה, שאם החלטתם/ן להגיש תלונה נגד עורך דין, היזהרו. אם תגישו במקביל גם תביעה, עוה"ד הנילון יוכל לטעון ללשכת עורכי הדין שמכיוון שהוגשה תביעה, יש לבטל את התלונה וזה מה שיקרה. הלשכה, תביא לביטול התלונה עקב קיום שני ההליכים (על אף שהם לא קשורים). ולכן, יוצא שצריך לבחור בין השניים או לתמרן נכון. וזה כמובן מאוד מסובך כאשר מגישים תלונה ללשכת עורכי הדין אשר משתהה עם בירור הדברים, לתקופה ארוכה. זמן, בו לא ניתן להגיש תביעה או מאידך, להגישה ולוותר על התלונה ללשכה. וגם תביעה כידוע, לא נמשכת פחות משנה שנתיים בד"כ ובמקרה הטוב.

לפי כל זאת ולסיכום הדברים, כתבה זו היא בעצם תלונה על הלשכה עצמה, למרות שאין למי להגישה אלא רק לכתוב עליה ולחכות לכם ולכן, הציבור שיזדהה. אנשים, שהגישו תלונות שנתקעו, שלא התבררו, שלא היה להם מענה טלפוני ראוי ובעצם כל אותם/ן שחשו, שלשכת עורכי הדין לא ממש ששה לטפל בחבריה, עורכי הדין בעצמם. בלשכה, הכל כמו שזה נראה, מסודר לטובתם. לא מאמינים? חכו ליום שבו יקום עורך דין וייטול את כספכם ב"שם החוק". כן כן, יש חוק כזה שמתיר לו לעשות ככה, לפחות שעד יתברר העניין. ועניינים שכאלו, בטח אתם/ן מבינים כבר, לוקח המון המון זמן כאמור, לבררם.

 

רוצים ורוצות להצטרף למאבק במצב הקיים? בתלונות התקועות בלשכת עורכי הדין, בשחיתות המשתוללת במסגרת כל אלו שאמורים לשמור עלינו כאנשי חוק? שופטים, רשמים, עורכי דין, מגשרים וכו? שתפו את המאמר וכתבו לנו בנושא ונפעל יחד, דרך קבוצת הפייסבוק של ייצוג עצמי - בהצלחה