מפעילים מונה מחדש

אפליקציה חדשה חדרה לשוק המוניות וכפי שזה נראה, יש לה מקום רב בארצנו. המדובר, על אפליקציה רוסית, שתתחרה באפליקציה הידועה של גט טקסי. את זה היא תעשה כמו שהדברים נראים, על ידי הענקת חמש נסיעות בחצי מחיר - כל עוד ההנחה לא עולה על 50 שקל. אחרי כן תינתן הנחה של 30% ונהגי מוניות, לא ישלמו דמי תחנה במשך חצי שנה ואף יקבלו מעין השלמת הכנסה: 10 שקלים בונוס לנסיעה. עד כה למעלה מ-20 תחנות מוניות הצטרפו ליאנגו

 

החברה יצאה במבצע השקה ללקוחות: 50% הנחה על חמש הנסיעות הראשונות, בתנאי שעלות ההנחה לא תעלה על 50 שקל לנסיעה. בהמשך תינתן 30% הנחה על נסיעות, כאשר שני המבצעים הללו ינתנו לזמן מוגבל.

 

יאנגו סולקת את הנסיעות, מעבירה לתחנות - והן משלמות לנהגים, כרגע ללא תשלום ליאנגו. נהגי יאנגו לא ישלמו דמי תחנה או סדרנות במשך חצי שנה, ואחרי כן ישלמו אחוזים. גם Raxi לא גובה דמי תחנה. במקביל, גט העלתה דמי תחנה ללקוחות חדשים מ-1,300 שקל ל-1,500 שקל. 

השירות החדש, יפעל בתל אביב, חיפה, ראשון לציון, גבעתיים, רמת גן, בת ים, אשדוד, אשקלון, אור יהודה, אלעד, באר יעקב, בני ברק, גבעת שמואל, גדרה, גן יבנה, הוד השרון, הרצליה, חולון, טירה, טירת כרמל, יבנה, יהוד, כפר יונה, כפר סבא, כפר קאסם, לוד, מודיעין-מכבים-רעות, נס ציונה, נשר, נתניה, פ"ת, קדימה-צורן, קריית אונו, קריית אתא, ראש העין, רחובות, רמלה, רמת השרון, רעננה ושוהם.

 

ישראל, למי שמודע לכך או לא, היא שוק איכותי מבחינת מוניות, שכן ההזמנות בתחום זה מרובות ועלות הנסיעה גבוהה. יאנגו, על פי פרסומי התחזיות, תשתלט על השוק תוך תקופה של 12 חודשים. במדינות אחרות, זה לקח משהו כמו חצי שנה או שנה עד שהם הפכו שם למבוססים ומוכרים כמו שגט טקסי, מוכרים אצלנו. 

 

יניב אלפי, מנהל הפעילות בארץ, אמר במסיבת עיתונאים שערכה החברה: "המטרה שלנו היא להוריד את זמן ההמתנה מתחת לחמש דקות. החברה עובדת עם שותפים עסקיים כי אנחנו רוצים שהתשלום לנהג יעשה במהירות מאוד גבוהה". כמו כן כרגע, אין דמי ביטול נסיעה ואף ניתנת אפשרות לשינוי יעד נסיעה, מה שלא ניתן במתחרות.

 

כעת, כל מה שנשאר לנו זה לחכות ולראות, מה יקרה פה, ואם זה יפעל כמו במדינות אחרות בעולם, בהן יאנגו, הפכה כאמור, לחלק בלתי נפרד משוק תחום המוניות המשרת הן את הנהגים עצמם כתחנה דיגיטלית והן את הנוסעים, שעבורם תמיד טוב שיש תחרות בשוק. בכל שוק.