האח הגדול - הזוכה הבא

את המודחים האחרונים מבית האח הגדול, לא היה קשה לנחש, לפחות למי שקצת משוטט ברחבי הרשת ובעיקר ברשתות החברתיות. שכן, בזמנים אלו, שבהם חל שינוי אדיר ופורץ דרך מבחינת גישת הציבור לשיח ודיון, נוצר מצב שבו מבחינה סטטיסטית, ניתן לנבא דברים כמעט באופן מדויק ביותר, עקב כמות הכותבים לגבי דבר זה או אחר ומה שהם כותבים, לגבי אותו הדבר.

 

זאת אומרת, שהפתיחות הציבורית שגלויה לעין כל, מבחינת פוסטים, תגובות, לייקים, חיפושים במנועי החיפוש, תכנים חיוביים וכו, הם פרמטרים שמאפשרים לנו למדוד ולדעת, מי יודח ומי יזכה. את מי אוהבים ואת מי לא. וכידוע, ככל שאוהבים מישהו יותר, יש לו יותר סיכוי לזכות ולהפך. גם אם דייר נשאר בבית לכאורה למשך זמן רב, אין זה מצביע על האהדה כלפיו לא פעם, אלא שזה רק עניין של זמן, עד שמי שאינו אהוד, יודח. ומי שפחות אהוד, הוא מי שמתחיל להיות מודח בד"כ, החל מהדחה שלישית כבר. השתיים הראשונות, הן על פי רוב הדחות שעוסקות במי שפחות מעניין את הקהל ולאו דווקא מסיבת סלידה.

 

לכן, כשאכן התכנית מתחילה לרוץ ולהתגלגל ולהיות משודרת, או אז מתוך הדינמיקה הכללית, לא צריך להיות אינטליגנט גדול כדי להבין מה הולך לקרות וזאת ללא התיימרות לנחש במאה אחוז את הזוכה בתכנית - אך פעמים רבות ניתן לדעת מי זה יהיה, בקירוב רב וכבר מאמצע העונה. הדיירים החדשים שנכנסים לבית, כמובן טורפים במעט את הקלפים בכל העסק הזה, אבל כפי שניתן לראות, אין עד היום דייר חדש אחד שזכה בתכנית. היינו, שטריפת הקלפים היא זמנית בלבד ולא באמת משפיעה על הדעה שכבר התגבשה אצל רבים ובעיקר רבות בבית שמבחינתם/ן הם כבר יודעים הכל: מי יהיו המודחים הבאים ואף באיזה סדר ובהתאם, גם מי יהיה הזוכה הגדול הבא, בבית האח הגדול, של העונה הזו השנה.