הליכודניקים הכי חדשים

על הליכודניקים החדשים בוודאי שמעתם. אולי לא הבנתם מי הם והאם הם ליכודניקים "בדם" או לא, אבל השאלה היא, אם שמעתם על הליכודניקים היותר חדשים מהחדשים ומוכרים יותר בשם עמותת "קבלה לעם". שכן הם, כפי שעולה מכתבות רבות ברשת ותכניות בטלויזיה, יהוו כוח ניכר במפלגת השלטון שלנו בבחירות הבאות. הסיבה לכך היא, כפי שמובן מהרשת והרשתות החברתיות, התפקדות אנשי העמותה בהמוניהם למפלגת הליכוד, בכדי לנסות ולהשפיע, מבפנים. 

ומבפנים, זה אומר גם להריץ מישהו בפריימריז. על אביהו סופר שמעתם/ן? הוא, ככל שעולה מהרשת, נחשב כביכול לאחד האנשים הכי קרובים למי ששולט בכל המנגנון של קבלה לעם ונקרא מכאל לייטמן. חסידי המקום, קוראים ללייטמן "רב" על אף שאין לו תואר רבנות מוסמך. ואביהו סופר, שמקורב ללייטמן כמעט מתחילת דרכה של העמותה, נשלח אל הליכוד במסגרת כל זאת כמוסבר, של השגת שליטה במה שקורה, מבפנים. עם זאת, למי שקצת חוקר אחר הדברים, מתגלה שכחלק מהשאיפה לכוח זה, אף הקימו מי מאנשי העמותה מפלגה בעבר וכן חברו בבחירות האחרונות למפלגת השמאל "יש עתיד". 

היינו, שהרצון העז להשגת כוח, כיסא, שליטה ודריסת רגל בפוליטיקה, העירונית והארצית, הוא שכנראה מזיז אנשים כגון אביהו סופר הפוליטיקאי, לעשות כל שביכולתו, גם אם זה אומר לזגזג בין מפלגות, בין אידאולוגיות וכו, הכל, על מנת להיות חלק מחיינו הישראלים, אפילו בכפיה. שכן, עשיה ציבורית כבר מזמן לא מעניינת איש כי אם השגת עמדות וקידום אינטרסים שונים ומשונים, אף תוך ניגוד אינטרסים פסול לא פעם על חשבון הציבור.

והציבור? הוא לא כ"כ קובע מה יקרה כי הליכוד שעשוי מבובות ששולטות בו, הוא שקובע לציבור. מתפקדיו, הם כבר לא בעלי אידאולוגיה ימנית ובעצם, זה לא הליכוד הישן והטוב של פעם, כי אם של קבוצות הלחץ החדשות, שמהן הוא כנראה יורכב בבחירות הבאות. כחלק מההוכחה לכך, ניתן לראות את הפוסט של הפוליטיקאי אביהו סופר, הפועל על פי "שיטת החיבור" של לייטמן וקורא לנו להתחבר לאויב הערבי. שזהו, אין ספק, מעין עיוות של חכמת הקבלה והמצאה שבמסגרתה מסופק הסבר מפוקפק על החיבור הנדרש לנו, לשם שלום. עכשיו, תעשו את החשבון בעצמכם אם באמת תבחרו במפלגה שנבחריה, מפרסמים בריש גלי פוסטים שלא היו מביישים שום שמאלני.