מים טהורים - שימושים שונים למוצר

שמתם\ן לב פעם, שלאחר שטיפת הרצפות, ניקוי השיש במטבח במטלית, ניסיונות לניקוי המקרר ושאר כלי הנירוסטה, שעדיין הכל נותר מלוכלך? ובכן, הכוונה היא לא בדיוק ללכלוך, אלא יותר לסימנים, כמו פסים לבנים שנותרים לאחר כל מה שלא עשינו, כדי להשאיר אוביקט כזה או אחר, נקי?. אז הפסים הללו, שנראים היטב מכל מיני זוויות, אלו הם כתמי אבנית. היינו, קלציום ושאר חומרים שישנם במים הקשים שבארצנו והם שוקעים, בזמן הניקיון על מה שניקינו. ולא יעזור כמה ננקה את הסמרטוט או המטלית, הכתמים הללו עדיין יהיו, כי הם נמצאים במים עצמם, שאולי מהלנו בחומר ניקוי כלשהו כמו אקונומיקה, חומץ או כל דבר אחר. עם זאת, אותה האבנית שיש במים כאמור, משאירה את אותותיה בד"כ, על כל מה שניקינו והיא לא מתנקה. לא פעם, ניתן לראותה היטב על רצפות שעשויים מחומרים לא נכונים וכמובן נירוסטה, שכל כתם נראה עליה למרחוק עקב המראה הכסוף שהיא עוטה

 

עכשיו תכירו: מים טהורים. כלומר מים, שבניגוד למים הקשים שבארצנו, אלו הם מים שעברו תהליך שנקרא "אוסמוזה הפוכה" ומהם, יש תוצר של מים נטולי מינרלים ומלחים וכמובן, ללא אבנית. ומי שכבר הכיר את המוצר הזה כ"מים נקיים" כך או אחרת, יודע שהדבר משמש לכמה וכמה תחומים בארץ ובעולם, בין השאר לתעשיית הניקוי, כמו ניקוי חלונות ועבודות אחרות במי אוסמוזה, המביאים לניקוי של כל דבר, ללא שאריות כלל. ולפיכך כמובן, אלו הם מים שמעולים לשימוש ביתי לכל דבר אך הבעיה היא, מחירם היקר. על פי רוב, אלו שיעשו בהם שימוש, אלו מי שזקוקים להם ליותר מלשטיפת רצפות או ניקוי הנירוסטה במטבח.

 

כך למשל, ידוע שמי אוסמוזה, הידועים גם כמים טהורים או מים נקיים, הם מים מעולים עבור דגי אקווריום ובטח ובטח כאשר גדלים בסביבת הדגים צמחים, שלא סובלים מים קשים. שכן, כאשר המים שאנו נותנים לדגים לשחות בהם הם אותם המים שאמורים להזין את הצמחים שלנו, או אז נגלה, שעקב עליית החומציות של המים, לא רק שהדגים סובלים אלא גם הצמחים ושורשיהם, לא יכולים להתקיים כראוי, ברמת PH גבוהה. כזו, הנובעת מריכוז מלחים גבוה במים בגלל האמוניה שמפרישים פנימה הדגים והחיידקים. לפיכך, כאשר האקווריום מחובר למערכת אוסמוטית, כל העת המים עוברים תהליך של טיהור ובעצם, חוזרים אל האקווריום וגם לצמחים, נקיים ורכים, עם אפשרות לקלוט לתוכם מינרלים החיוניים לסביבה 

ניקוי חלונות ותריסים באמצעות מכונת התפלה - אוסמוזה הפוכה

מים טהורים ניתן גם לשתות. יש מחקרים, מועטים אמנם, המצביעים על סימנים מאוד חיוביים למי ששתה מים נקיים (שעברו גם טיהור יו.וי - Uv) למשך תקופה. אחד ההסברים לכך הוא, שגופנו, זקוק למים אלו והוא מייצר אותם לבד עבור המוח, הדם והכליות. ולפיכך, כששותים אותם כבר "מן המוכן" הגוף לא צריך להשקיע אנרגיות בסינון המים שאנו מחדירים לגוף וכנגד, מתחיל תהליך של ניקוי, לטענת אותם מחקרים. 

השימושים במים אלו הם עוד רבים, אם למגהצים, לרדיאטורים, להשקייה, לטיפולים רפואיים שונים כולל ניתוחים ועוד. המוצר הכי קרוב שנוכל לקבל למים שכאלו, הם המים המזוקקים מהמזגן, אבל אסור לשתות אותם בשום צורה, עקב חיידק ששרוי בהם. כמו כן, יש להבדיל בין מים טהורים שעברו תהליך של אוסמוזה הפוכה למים שעברו סינון במכונת שרף, שמזיקה לאדמה והמים שלהם אסורים לדגים ולשתיה. מכונות מסוג זה, שלא פעם יוצרות בלבול ומתדמות לאוסמוזה הפוכה, משמשות בעיקר לתעשיות ניקוי כמוסבר, ביניהן, לניקוי חלונות וחיפויים במרחבים גדולים, כמו בניינים ועוד.

 לרוויה...