איך לבחור אולם לאירוע
עשר טיפים לאירוע 10

אז כמה זמן לוקח לנו למצוא אולם בד"כ? חודשיים. זאת אם לא תכננו את האירוע שלנו באופן יוצא דופן כמו למשל על שפת הים או כל שיטה אחרת מלבד אולם סטנדרטי. ולכן, כדאי לפצוח בזה: אם אתם/ן מחפשים אולם לאירוע הקרוב שתוכנן, תתחילו לעשות זאת לפחות חודשיים מראש שכן, זה הזמן הממוצע למציאת האולם האולטימטיבי עבורנו. כך שככל שנהיה לחוצים יותר בזמן ולא נבחן לעומק את הדברים, אז אנו עלולים למצוא עצמנו בהתאם, מתפשרים על סוג של אולם ואירוע, שקצת פחות עונים על ציפיותינו.  ואחרי שסרקנו פחות או יותר כל אולם אפשרי והתקשינו למצוא אולם שיהיה גם מספיק גדול, גם זול ואיכותי וגם כזה שלא ידרוש מאתנו איזושהי התחייבות לכמות אורחים שאין לנו אך בסופו של דבר- אז אלו הפרמטרים שהצבנו בהתאם, לפני כן:

:

1. קודם כל, ליצור רשימת מוזמנים ורק על פיה להתחיל לבחור אולם שיהיה כמובן, בגודל המתאים לכך. יש לקחת בחשבון תמיד שצריך להוסיף גם כמות עודפת של אורחים למקרה שיגיעו יותר ממה שתוכנן בהמשך, אבל אם התחלתם מרשימה גדולה ולבסוף חגגתם/ן באולם קטן שנותר חצי ריק או להפך, שהעודפים לא הספיקו אז זו בעיה ועל כן, כדאי לפתוח בעניין זה תחילה. לסנכרן כמה שניתן בין גודל המקום, כמות האורחים והעודפים

2. תתחילו בשלב זה, לשאול חברים וקרובים על מקומות, תיזכרו היכן שהייתם בעצמכם ונהניתם ובעצם, תתחילו לחקור ולגלות גם דרך הרשת את האולם שמתאים לכם/I. בכל מקרה, לפני שתחתמו על עיסקה,  קראו היטב את החוזה לפני החתימה ואל תחתמו על חוזה לפני שעברתם על כולו. במידה וחסר משהו, תוכלו לבקש תיקונים ואף לשנות דברים על פי הצרכים שלכם/ן כולל גם במשא ומתן מול בעלי האולם 

3. מתי, היא השאלה שאתם צריכים לשאול את עצמכם/ן לגבי האירוע, במידה והזמן לגביו ניתן לבחירה והוא גמיש. מומלץ לשמור על ראש פתוח ונכונות להתפשר על עונה/יום, אחרת אתם עלולים להתקשות במציאת תאריך, במיוחד אם מדובר באירוע קטן למשל. קחו בחשבון גורמים כגון האם כדאי לעשות את האירוע בחוץ או בפנים והאם הכסף שתשקיעו, שווה את הבחירה היקרה

3.  לכו לפני חתימה וסגירת אולם, לראות אירועים במקום שבחרתם/ן או באותם מקומות שאתם/ן רואים בהם פוטנציאל להיות האולם שבו יהיה האירוע. אל תחתמו על חוזה לפני שראיתם אירוע מתרחש במקום ממש לייב. זכרו: עד שלא ראיתם במו עיניכם איך נראה אירוע שמתנהל במקום, אין לכם באמת את הידע הכי חשוב לגבי המקום ולכן, צננו  את עצמכם/ן אם כבר התלהבתם. לא פעם, מסתבר שההתלהבות יורדת מבחירה כזו או אחרת שחשבנו לעשות ואז בחירה יוצאת דופן אפילו יכולה לעלות ככזו, שעליה נחליט לאחר שהיינו בה באירוע.

6. אין דבר כזה לא לטעום את האוכל ולא רק אתם/ן אלא גם חברים וקרובים שאתם/I סומכים עליהם. ואם יש חומוס באירוע, אז שיהיה טוב כי חומוס, זה דבר שכולם זוכרים. אל תחתמו על שום חוזה לפני שטעמתם מהמנות הן באירוע עצמו והן בבופה, מה שייתן גם רקע  לגבי איכות המנות בכלליות, המוגשות במקום.

7. לאחר שמיינתם מספיק מקומות והחלטתם/ן על כמה, תתחילו לעשות בדיקה ולקרוא ביקורות, לקבל עוד המלצות ולהפנים טיפים שאחרים כתבו לגבי אולמות אירועים באתרים שונים כמו פורומים ועוד.

 

8. אל תשכחו להכין רשימה שבה כל השאלות לבעלי המקום, כדי שלא תהיינה הפתעות בלתי נעימות. בין השאר התייחסו לעניינים כמו האם לאולם יש את כל הרישיונות הנדרשים, כולל רישיון עסק, כשרות, ביטוחים, וכן הלאה ועוד ועוד פרטים כמו האם יש מנה צמחונית במקום, מנות ילדים, מה סוג האלכוהול וכו וכו. ביןה שאר קחו בחשבון עיצוב, חבילות עם די ג'יי וצלמים שיש לאולם לא פעם להציע, סידורים פרחים או רכב וכו.

9. הביטו עד כמה המקומות שבסופו של דבר בחרתם/ן נקיים. בקרו במטבח בזמן עבודה. אם מסרבים להכניס אתכם/ן אל תקחו את האולם שכן, כלקוחות אתם צריכים להיות בטוחים שהאורחים שלכם/ן יקבלו מזון בריא ולא רק כשר. ובריאות, קשורה להרבה דברים שלעתים ניתן לראות בעין ברגע כמו אחסנה לקויה, חרקים, מכרסמים, אפסון על רצפות ובעצם, אם המקום לא מס ודר ומאורגן, הימלטו מן האולם הזה, לא משנה עד כמה רציתם/I בו. הביטו למעלה וראו קורי עכביש, האם השולחנות מוכתמים, האם החלונות של אולם האירועים נקי או שהחלונות מזוהמים ורק מידי פעם יש שם אירוע ולכן לא טורחים לנקות שם דבר? שימו לב לכל זאת אם המקום הולם או בלתי ראוי חס ושלום לקיום אירוע

10. וודאו על כל מיני תוספות שמגיעות לכם/ן מן האולם אם זה באוכל ואם בשאר פינוקים. ראו מה אחרים קבלו ובדקו האם האולם מספק לכם/ן אקסטרות ראויות? אם לא אז תבקשו. רוב אולמות האירועים יסכימו אפילו אם תרצו שהמקום יהיה יותר סטרילי, אז שיהיה איש ניקיון בזמן האירוע. או למשל יותר מלצרים במידה שיהיה צורך. היינו, לא רק "בלונים" או זרי פרחים למיניהם מהווים תופסות כי אם גם רמת שירות גבוהה שתספק אתכם/ן כראוי.

בהצלחה ושיהיה במזל.

פשוט שקוף - ניקוי חלונות במחיר ללא תחרות - ברמה הגבוהה ביותר ובזמן הביצוע הכי קצר
ניקוי חלונות לאולמות אירועים, בניינים, מבנים ובתים פרטיים מסוג וילות ועוד
052-82-48-572 - קבלו הצעת מחיר ללא התחייבות