מזון אורגני - האוכל האולטימטיבי לגוף שלנו

הגוף שלנו, עשוי ובנוי ממה שאנו אוכלים ומכניסים לתוכו באופן כללי. כלומר, שמהמזון שלנו, נבנות הרקמות השונות והתאים המגוונים, שלבסוף מהווים את מי שאנו מבחינה חיצונית. ובהתאם לכך, אין דבר טוב יותר שגופנו ירצה להכיל מאשר מזון, שאין בו שיירים ותוצרי לוואי, תרכובות כימיות ושאר מזיקים, שמחלישים אותו או במילים אחרות; מזון אורגני, הוא האוכל הטוב ביותר בשביל גופנו. כזה, שאין בו שיירי אנטיביוטיקה או כל דבר אחר, שאינו אורגני.

אוכל אורגני, לא חייב להיות רק אוכל ומזון מן הצומח כי אם גם הוא יכול להיות כזה שבא מן החי, כמו בשר וגבינות. עם זאת, אותה החיה שאנו אוכלים, או נכון יותר הבהמה, צריכה להיות כזו שגודלה בתנאים שבהם היא הכניסה לגופה אך ורק מזון אורגני. ובהתאם, אכילת בשר מן החי שמקורו בבהמה שמזונותיה הגיעו מצמחים אורגניים, היא בצורה כלשהי מהווה הכנסת מזון אורגני לגופנו, על אף שזהו בשר או חלב. ועדיין, יש לזכור שהמזון שמקבלים היום באופן כללי בעלי החיים מכיל חומרים רבים שעלולים גם להיות מזיקים לגוף האדם וזהו לא מזון אורגני. לא פעם, יש במזון זה גם בשר שמוכנס, כמו פרות שמתו ובשרן נטחן ומוכנס שוב לשאר הפרות כמזון מעובד. צורת האכלה זו, הכוללת כליאה בתנאים קשים, רחוקה עד מאוד מן הבשר המשובח שהיינו יכולים להכניס לגופנו, אם היינו אוכלים את החיה כשהיא גודלה בצורה אחרת. היינו, בשיטה שמאוזנת עם הטבע.

ישנן שיטות מגוונות לגידול מזון אורגני, כולל צמחיה כגון עצי פרי וירקות שמקורם בגידול שאינו מכיל חומרים כימיים, כשאחת הדרכים הידועה שבהן, היא זו שבה לא מדשנים את הצמח בחומר כימי. כלומר, שהדישון עצמו, קשור לאלמנטים שמקורם מן הטבע ולא בתרכובות כימיות ובכך, כבר אנו יכולים לדעת שמה שאנו מכניסים לפינו, לא ספג לתוכו כל מני דברים שאינם רצויים. עם זאת, לא רק עניין הדישון קובע. המצע שעליו גדלו הצמחים הוא גם מאוד חשוב, שכן, מצע מזוהם יגרום לכך שעל אף שהוא אולי ידושן באופן אורגני, עדיין הוא יכיל לכלוך בלתי רצוי בצורות שונות.

אחת הדרכים הנוספות לגדל צמחים באופן אורגני, היא לא רק על ידי דישון אורגני בהשקייתם, אלא גידולם באופן ממשי, על ידי מערכת אורגנית שנקראת "אקוופוניקה". מילה זו, פירושה גידול על ידי דגים. כך שבעצם, כל הדישון שמגיע אל הצמחים מקורו בהפרשות הדגים ובתהליכים טבעיים ומאוזנים, שבסופם התוצר שמגיע לצלחתנו, הוא באופן וודאי כזה שלא עבר שום עיבוד.

שיטת האקוופוניקה, הניתנת ליישום בדרכים שונות, עם סוגים שונים של יצורים ימיים, היא שיטה שניתן ליישמה גם בבית. באקווריום שבסלון. יש סרטונים ביוטיוב המדגימים כיצד לבנות אותה ובעצם, המדובר בדרך הטובה ביותר להשגת מזון אורגני.

אנשים, אשר גרים בבתים פרטיים ויש להם שטח פנוי, אף יכולים לגדל דגים כגון אמנון, שגם הם יהוו לבסוף מזון בצלחתנו. היינו, שבמקרה זה, של שיטת גידול זו, ישנו יתרון נוסף של השגת דגים שלא גודלו בשיטות לא טבעיות כגון בריכות דגים, אשר גם שם לא פעם עלולים להיות מוכנסים למים חומרים מסוכנים שחודרים אל בשר הדג. ולפיכך, גידול בשיטת האקוופוניקה, מאפשרת גם את הורדת הדאגה מאכילת דגים שאינם אורגניים. זאת כמובן, אם דואגים להאכיל גם את הדגים עצמם במזון שמקורו במה שהם היו אוכלים בטבעיות, לו הם היו חופשיים בסביבתם הטבעית. לא מן הסתם מזון אורגני הוא היום המילה האחרונה בתחום המזון, שכן המדובר במצרך בריא, טעים להפליא ושאין סיבה שלא לאכול אותו, מלבד סיבת המחיר הגבוה, שלעתיד יבוא ירד, ככל שירבו סוגי גידולים אלו.