התרופה לקורונה ושאר מזיקים, או לחלקם לפחות

מדיווחים ראשוניים שונים ומגוונים, אשר דולפים ביממה האחרונה בעיקר לרשתות החברתיות, הזרות יש לציין (מישהו אמר פייק?), כלומר שלא מכאלו שנעשו על ידי מומחים בישראל או בעולם, החל להגיע ולהצטבר אט אט ועם הזמן מידע מהשטח, שבחלקו התגבש כתוצאה משיחות ובירור עם החולים עצמם. העדויות, הן על פי הדברים שאמרו נשאים וכן מטעם אלו שכבר חלו במחלת הקורונה, ושמספרים בנוגע לאופן ההידבקות וההתמודדות עם המצב. בין השאר, הם נשאלו על אורח חייהם בכלליות. כנראה, שמישהו שם לב לדבריהם.

 

מספרים שאותו אדם, הוא על פי העדויות אח העובד בבית חולים בצפון איטליה, שהרחיק לכת במעט והחליט לנסות לברר ולבדוק בפרוטוקולים שנאספו מתוך כל אותן שיחות ועדויות שנאספו, מהו המכנה המשותף, אם יש כזה בכלל, לכולם\ן. כלומר, לכל לאלו שנדבקו בקורונה ובמחלות אחרות שדומות לה, כך או אחרת, כגון הסארס. והנה, על פי המידע שהצטבר, שכאמור ככל הנראה מקורו ברשת ובדיווחים בעיקר מן האזורים השונים שבהם חלה הידבקות מאסיבית במחלה, עולה שישנה אפשרות כי ייתכן וקיים קשר, בין מחלת הקורונה, לבין כל הקשור לפצעים פתוחים ואף שימו לב: להגנה על העיניים!

 

כן כן, שמעתם היטב. משקפיים, לא משנה אם לראיה או משקפי שמש, בכלל, כל סוג הגנה על העיניים, על פי העדויות, לא היו מנת חלקם של רוב הנדבקים או הנשאים, כמו שזה נראה כרגע. כך שבעצם, מה שכנראה הביא אולי בסופו של דבר לחלק מהתפשטות המגפה, מלבד הדרכים הקלאסיות וצורות ההתפשטות המוכרות, זוהי השהות ליד כאלו שחלו בה או נשאו את הקורונה בגופם, תוך חשיפה אליהם, בעיניים נטולות כיסוי והגנה. היינו, בעיניים בלתי מצוידות במשקפיים מסוג כלשהו. ובמידה שכל זאת לא בגדר שמועות ופייק ניוז, שנלקח ממספר פוסטים בפייסבוק ובטוויטר נשאלת השאלה: אך האם זה נכון? ובכן, לאדם מן השורה, סביר להניח שקשה לדעת.

 

קודם כל, ברור שמבחינה הגיונית, העיניים הן איבר שאולי נראה כחיצוני אבל הוא מעין אבר פנימי שיש לו מגע עם האוויר וכך, ייתכן באמת, שלא מעט חלו במחלה, דרך העיניים. זאת כמובן מעבר להתפשטותה דרך האוויר בנשימה, או באמצעות מגע ממושך יחסית. בנוסף לכך, כשמוסיפים לכך את העובדה שהתגלות מחלת הקורונה החלה באותו רופא העיניים סיני בשם לי וונליאנג, אז אולי באמת והדברים נכונים. מי שלא יודע, דוקטור לי, כבר בדצמבר 2019, אבחן שבעה מקרים של הנגיף, כקשור בעיניים ושלדעתו, הזכיר את הסארס. לצערנו, דיווחיו על כך לשלטונות כידוע הושתקו ולבסוף הוא בעצמו נדבק במחלה ומת. 

זאת אומרת שבמילים פשוטות, אם מה שנאמר הוא נכון ורוב אותם שחלו בקורונה או נושאים אותה בדמם, לא חובשי משקפיים, אז אולי נמצאה סוג של "תרופה" שלא ציפינו לה ומכיוון בלתי צפוי לחלוטין, שיכול מאוד לסייע למניעת התפשטות המחלה. אך שוב, שימו לב: כל זאת רק במידת נכונות הדברים שיש לא מעט מהם מפוקפקים בעידן זה. ועדיין, בעולמנו לא רק שלא ניתן לדעת מה נכון ומה לא, כי אם גם לא בטוח שהמדענים\רופאים, יכולים ויודעים לספר לנו הכל. 

הקורונה, היא מחלה חדשה מבחינת המדע ולכן, המבנה שלה שאמנם הגנום שלו נחשף, הוא דבר מה שלא התמודדנו עמו קודם. ומכאן, שבמידה וה"שמועה" הזו נכונה אפילו אם היא בגדר שמועה, אולי שווה לכל מי שיוצא החוצה ולא נמצא בבידוד, להוסיף למסיכה, גם משקפיים. אי אפשר לדעת, אבל אי אפשר גם מצד שני להתעלם מזה. שהרי, כיצד בדיוק החלו כל החולים הללו את דרכם אצל רופא עיניים דווקא? ומה עוד, שזה גם נשמע הגיוני ביותר שמגע העיניים עם אוויר נגוע, יוביל לדלקת בהן ובכך, לנשיאת המחלה. 

נקווה שהנושא ייבדק במהרה ושנדע אולי מצאנו דרך להתמודד עם התפשטות הקורונה, כמעין "תרופה מונעת", בנוסף לכל האמצעים שכבר ממילא ננקטים ומי יודע עד כמה הם מסייעים. לכן, מגיע לנו כציבור עולמי שהנושא יילקח ברצינות לפחות עד שיתגלה חיסון, למגפת הקורונה